חוות החופש – הצלה שיקום וקירוב לבבות

חוות החופש

חוות החופש היא מרכז חברתי-חינוכי שמטרתו לקרב בין בני אדם לבעלי חיים שניצלו מתעשיית המזון, הקוסמטיקה, הבריאות ועוד. היא נוסדה ב-5/10/2016 ומאז הקמתה מהווה מקום ייחודי לקרבה ומפגש בין בני אדם לבעלי חיים, המאפשר, מתוך החוויה, ללמוד להכיר לעומק את בעלי החיים ולהתחבר אליהם רגשית.

סיפורו של ארנב: מה קורה כשבעלי חיים מגיע לחוות החופש?

בעלי החיים שמגיעים לחוות החופש לאחר שניצלו ממוות, הגיעו בדרך כלל עם פגיעות פיזיות, נכויות שונות וקשיים רגשיים משמעותיים. עם הגעתם הם מקבלים טיפול רפואי מתאים וליווי צמוד על מנת לתמוך בהם ולשקם את האמון שלהם באנשים. מדובר בשלל בעלי חיים: ארנבים, פרות, עיזים, תרנגולים, חמורים, חזירים ועוד.

בעלי החיים שמגיעים לחוות החופש חווים את ההפך הגמור ממה שחוו עד שהגיעו לחווה. הם מקבלים יחס שוויוני, עדין ורגיש, נמצאים בסביבה מיטיבה שמעניקה להם את מה שהם צריכים מבחינה גופנית ורגשית. אנשים שמגיעים לחווה ופוגשים בה את בעלי החיים לומדים על עולם, את סיפורם האישי ומגלים את הדמיון שיש בין בעלי חיים שונים. המפגש מאפשר לאנשים להיזכר בבעל חיים שאהבו בעבר או שהיו מחוברים אליו ולזהות בעצמם רגשות דומים שעולים מתוך המפגש עם בעלי החיים בחוות החופש.

המפגש המחנך והייחודי הזה מאפשר התבוננות מחודשת על בעלי החיים ועל היחס אליהם, בחינה של נורמות שונות והרגלי חיים וחשיבה אחרת על היומיום והמפגש שמתקיים בו עם בעלי חיים. לפתע, נכנסות לתמונה מחשבות על מוסר, הטלת ספק בקיים ובחינה של הפעולות האישיות והחברתיות.

בחווה אוהבים גם ארנבים וגם בני אדם: הפרויקטים הקהילתיים של חוות החופש

חוות החופש היא מוסד מיוחד שהוקם במטרה לעשות טוב בעולם ולסייע לבעלי חיים ולבני אדם. יחד עם הניסיון להציל בעלי חיים ולהעניק להם חיים טובים יותר, האנשים הפועלים בחווה אוהבים גם בני אדם ומקיימים פרויקטים שמטרתם לסייע לאנשים בקהילה בפרויקטים ללא מטרת רווח.

בחווה מתקיימת מזה מספר שנים תכנית לשילוב צעירים על הספקטרום האוטיסטי. הצעירים משתתפים בטיפול בבעלי החיים בחווה ועצם הטיפול בבעלי החיים נותן להם מענה לצרכים שונים ועוזר להם לפתח יכולות ייחודיות שבאות לידי ביטוי במשימות החווה – טיפול בעזרת בעלי חיים של ממש. בחווה משולבים גם אנשים עם שלל קשיים רגשיים ותפקודיים שנתרמים מאוד מהשהות עם בעלי החיים ומהאווירה ההרמונית השוררת בחווה.

איך ניתן לבקר בחווה ולהשתתף בסיורים שנערכים בה?

בחווה אפשר לחוות סיורים בהם ניתן לפגוש בעלי חיים שניצלו מתעשיית המזון. בכל שבוע מתקיימים במקום מספר סיורים (הסיורים מתאימים לאנשים מעל גיל 10). בנוסף, ישנם במקום גם סיורים לגיל הרך, סיורים לאוכלוסיות מיוחדות, למשפחות ועוד. הסיור כולל שמיעת סיפורי הצלה של בעלי החיים, למידה על תעשיית המזון מן החי ועוד.

איך ניתן להתנדב בחוות החופש ולתרום לה?

כמו הרבה מוסדות שעושים טוב ומחוברים לקהילת בני האדם ובעלי החיים, גם חוות החופש מתקיימת בעיקר ממתנדבים ומתרומות. בחווה ישנם כ-3000 מתנדבים ומתנדבות שמהווים את המתפעלים העיקריים של החווה. מי שמעוניין להתנדב או לתרום לחווה מוזמן ליצור קשר  בפייסבוק https://www.facebook.com/FreedomFarm.org.il וגם להגיע לסיור עם חברים או עם המשפחה ולחוות את הקסם.

דילוג לתוכן