יש כל כך הרבה סוגי ארנבים – איך בוחרים ארנב?

סוגי ארנבים

מעוניינים לאמץ ארנב ומבולבלים משלל סוגי הארנבים שניתן לגדל? הגעתם בדיוק למקום הנכון. במאמר זה תוכלו לקרוא על סוגי ארנבים לאימוץ, על המאפיינים והתכונות שלהם ותקבלו את כל המידע הנחוץ לכם על מנת להחליט איזה ארנב יצטרף אל חייכם וימלא אותם באור ובשמחה.

כמה סוגי ארנבים ישנם?

אתם תוהים כמה סוגי ארנבים ישנם בעולם? אתם לא היחידים ששאלו את השאלה הזאת ובשנים האחרונות אפילו נערך סקר שבדק ומצא כי נכון לשנת 2017 היו לפחות 305 סוגי ארנבים שונים שחיו ב-70 מדינות ברחבי העולם.

כשמדברים על סוגי ארנבים על מה מדברים?

בדרך כלל, כשמדברים על סוגי ארנבים, מתכוונים לסוגי ארנבים מבוייתים ולא לשפנים או לארנבי בר. לא כל המינים שנמצאו חיים בארץ וכמה מהם נחשבים לנדירים במיוחד. במאמר זה נתמקד במינים המוכרים ביותר, נלמד כיצד להבדיל ביניהם, נסביר היכן ניתן להשיג אותם ונתאר את התכונות הייחודיות של כל סוג.

אילו סוגי ארנבים נפוצים בישראל?

בישראל נפוצים מינילופ, ארנב פלמי ענק, ארנב אנגורה, הולנד לופ, ארנב ננסי הולנדי, ארנב ראש אריה, ארנב אמריקאי ועוד כמה סוגים פחות נפוצים כמו: ארנב רקס, ארנב בלגי, ארנב מיני רקס, ארנב צ'ינצ'ילה, אינגליש לופ, הוטוט ננסי, ארנב פפיון, פלאש לופ, ארנב ניו זילנדי, טדי לופ, טדי מסוג אנגורה ועוד. סוגים אלה נחשבים לפחות נפוצים אך בשנים האחרונות הם נראים יותר ויותר בארץ. שאר מאות הסוגים אינם מיובאים לארץ עדיין וניתן למצוא אותם במקומות אחרים בעולם.

מדוע חשוב להכיר סוגי ארנבים?

היכרות עם סוגי הארנבים השונים חשובה על מנת ליצור תרבות גידול אוהב של ארנבים בישראל. הקניית הידע מחזקת את קהילת המגדלים ותורמת לה ובסופו של דבר גם לארנבים החמודים שזוכים לטיפול המתאים והנכון ביותר עבור הסוג שלהם.

ארנב מיני לופ

ארנב מיני לופ הוא ארנב עם אוזניים שמוטות. ארנבים עם אוזניים שמוטות הם למעשה ארנבים אוזניים גדולות באופן מיוחד, עד שהן נשמטות למטה, דבר שמשווה לארנב מאה ייחודי וחמוד במיוחד. ארנבי מיני לופ מוכרים ביכולתם להתחבר לאנשים ולבעליהם באופן יוצא דופן וייחודי. הם זקוקים לטיפול מסור, אוהב ואיכותי ואם תטפלו כך בארנב מיני לופ שלכם, תזכו בוודאות בחבר מתוק ונהדר. ארנבי מיני לופ הם גזע מתוק מאוד, חברותי באופן מיוחד, והם בעלי מזג חביב ונעים.

ארנב מיני לופ

ארנב הולנדי ננסי

זהו גזע שנחשב לאחד מהגזעים הנפוצים במיוחד לגידול ביתי, והמסיבות לכך מוצדקות מאוד. ישנן שתי סיבות משמעותיות לכך שהגידול של זה זה שכיח במיוחד  אצל חובבי הארנבים: ראשית, הם מתוקים באופן מיוחד ובלתי ניתן לעמוד בפניהם משום שהם נחשבים לזן קטן, מה שהופך אותם לחמודים במיוחד. הסיבה השניה היא שהם מלאי אנרגיה וחברותיים, מה שתורם לכיף שבגידולם.

ארנב הולנדי ננסי

ארנב פלמי ענק

ארנב פלמי הענק, הוא כשמו כן הוא – ענקי! הוא כל כך ענק עד שארנבים מגזע זה עשויים להגיע עד למשקל הבלתי נתפס של 22 קילו! הנתון הזה הוא זה שהופך את זן זה לאחד מסוגי הארנבים הגדולים ביותר בעולם. אבל אל דאגה, שהגודל שלו לא יפחיד אתכם. למרות גודלו העצום, מדובר בארנב מתוק, נוח לגידול, עדין, ובעל מזג נעים.

ארנב פלמי ענק

 ארנב אנגורה צרפתי

ארנבי אנגורה הגיעו מאנקרה שבטורקיה. הארנבים האלה מתהדרים בפרווה מרשימה וכנראה שבגלל זה הם יובאו לצרפת במאה השמונה עשרה ותיכף ומיד הפכו לחיית המחמד החביבה על בני המלוכה הצרפתיים שנהנו לטפח את פרוותם הייחודית. כנראה שפרוותם היפה משפיעה גם על אופיים – הם נוטים להיות ביישנים או מופנמים בתחילה אך עם הזמן, כשהם צוברים ביטחון – הופכים לידידותיים וחביבים.

ארנב אנגורה צרפתי

ארנב ספוט אנגלי

לא במקרה הוא נקרא כך ולא צריך להעמיק יותר מדי בצורתו כדי למצוא את הדמיון בינו לבין כלב דלמטי. אותו דימיון הוא זה שהקנה לו את שמו – ספוט אנגלי או בכינויו הידוע "ארנב דלמטי". הארנב הדלמטי נראה כמו הכלב מאותו סוג, לא רק בשל מראו החיצוני לא גם בשל אופיו. הוא נחשב לסוג ארנב ידידותי במיוחד ובעל אופי של משפחתיות.חוץ מזה, יש לו המון המון מרץ ובגלל זה חשוב מאוד להוציא אותו מחוץ לכלוב ולהנות ממשחק איתו שעתיים ביום לכל הפחות.

ארנב ספוט אנגלי

לסיכום

אם החלטתם להכניס אושר ושמחה לחייכם ולאמץ ארנב – חשוב שתדעו שאתם מצטרפים למועדון הכי טוב בעולם. כל מי שמגדל ארנב כבר יודע שארנב הוא בעל חיים מקסים ושאין כמוהו בכל העולם. בנוסף, חשוב גם שתדעו שלא משנה באיזה מסוגי הארנבים תבחרו, הכי חשוב שתלמדו כיצד נכון לטפל בו ומה הדברים שיהפכו אותו לארנב מאושר.אתם תראו שארנב שמטפלים בו כמו שצריך, מטפחים ודואגים לו למזון מתאים ובריא, למרחב מחיה מרווח, למשחקים וליחס חם, הוא ארנב שיתגמל אתכם באהבה, ואז גם אתם תהיו מאושרים.

דילוג לתוכן