פינות ליטוף ופינות חי – באיזו פינת חי או פינת ליטוף מומלץ לבקר?

פינות חי וליטוף 

אין כמו לצאת עם הילדים החוצה, לחוות את הטבע ואת בעלי החיים. האמנם? יש הורים שמבחינתם הבילוי בטבע עם הילדים הוא חוויה רצויה ומהנה ויש הורים שלא נהנים מלצאת לטבע ושיציאה עם הילדים החוצה היא עבורם חוויה לא רצויה ואפילו די מסויטת.

עם זאת, ברור שהמפגש עם הטבע הוא דבר חשוב שיכול לתרום לילד וחשוב כהורים למצוא פשרות ולאפשר לילדים לחוות את העולם, על הריחות שבו, הצבעים שבו, הטעמים שבו וגם בעלי החיים שבו. במובן הזה, פינות חי ופינות ליטוף יכולות "לסגור את הפינה".

אם החלטתם לקחת את ילדכם לפינת חי, ולראות תוכים, ארנבים, זוחלים, דו-חיים, עיזים, חזירים, סוסים ועוד; יש כמה דברים שמאוד חשוב להקפיד עליהם, גם למען בטחונו של הילד וגם למען בטחונן של החיות והמוסר האנושי.

חשוב לדעת: ישנן פינות חי נהדרות שמאפשרות מפגש מהנה לילדים ולבעלי החיים וישנן פינות חי לא מטופלות, בהן בעלי החיים סובלים הלכה למעשה מהתעללות, מהזנחה ושבהן המפגש עם הילדים הוא פוגעני ומזיק.

חשוב לאתר פינות חי מתאימות, בריאות – לילד ולחיות, ולבחור רק כאלה ששומרות על בריאותם ורווחתם של בעלי החיים. חשבו על כך, הייתם רוצים שילדכם ייפגש עם חיות מוזנחות ולא מאושרות? כמובן שלא… על כן, חשוב מאוד לשים לב לאן הולכים עם הילדים. כדי לעזור לכם, מצורפות כאן מספר הצעות לפינות חי מומלצות ותקניות לבילוי עם הילדים.

חוות ילדי הטבע – בני עטרות

בחוות ילדי הטבע ישנה פינת חי מיוחדת וקסומה בה ילדכם יוכל לפגוש את עולמם המיוחד והמופלא של שלל בעלי חיים אקזוטיים כגון: נחשים, חמוסים, ארנבים, שרקנים, לטאות, תוכים וציפורי נוי. במקום ישנה גם חנות למזון ולציוד לבעלי חיים.

פארק ארץ הצבי – אלישמע

במושב אלישמע ישנה פינת חי מקסימה בה ניתן לפגוש שלל חיות בר שנמצאות בתהליך שיקום ולצידן גם חיות משק שונות. ליד פינת החי ישנם שולחנות פיקניק, מגרשי כדורגל ומדשאה רחבת ידיים בה תוכלו לבלות, לשחק ולהעביר את היום בכיף עם הילדים.

פינת החי בגברעם

מדובר בפנינה מיוחדת ואמיתית. כשתגיעו תוכלו להנות מפינות חמודות ומוצלות, מגוון יפה של שלל בעלי חיים שאת חלקם ניתן גם ללטף (בזהירות ובעדינות). בנוסף, ישנם במקום דוכנים ופינות יצירה בשילוב חומרים מהטבע, אזור עם פינת קפה בחינם, פיתות בטאבון, רכיבה על סוס פוני ועוד. במקום ישנו מזנון בו ניתן לקנות גלידה ושתיה.

פינת החי של דוידה – ישעי

פינת החי במקום מיועדת למשפחות או לקבוצות. יש בה חיות משק לצד פינת ליטוף (תזכורת: ללטף בעדינות) ושלל חוויות מעולם המשק והחקלאות. בחגים ובעונות המשתנות ישנן פעילויות מיוחדות המתאימות לרוח התקופה. חוץ מזה, המקום מציע גם חוק לרכיבה טיפולית.

משק חי – בית השיטה

במרחבים היפים של עמק יזרעאל נמצא "משק חי". המשק נחשב לבית חופשי לשלל בעלי חיים מסוגים שונים ומגוונים. חלק מהחיות מסתובבות בחופשיות ממש כמו בעלי חיים בטבע. בהגעה למקום ניתן להיחשף לעולמן של החיות ולהתארח בו לזמן קצר, לראות את החיות אוכלות, משחקות, וסתם עוסקות בענייניהן. מדובר בחוויה חינוכית ומהנה שכמעט כל ילד (וגם הורה) יוכל להנות ממנה.

דילוג לתוכן