פנסיון לארנבים – כל מה שחשוב לדעת על פנסיון לארנב שלך

אין בכלל ספק שהארנב שלך הוא החבר הכי טוב שלך וחלק בלתי נפרד מהחיים שלך. עם זאת, לעתים אין ברירה וישנם מצבים בהם לא ניתן לטפל בארנב למשך תקופה מסוימת ונדרשת עזרה נוספת. הכוונה היא למקרים של אשפוז בבית החולים, נסיעה לכמה ימים לחו"ל או לאירוע כלשהו בעבודה או בחיים האישיים. במקרים כאלה, ישנו פתרון סביר בהחלט והוא לשכן את הארנב בפנסיון לארנבים, שם יוכלו לדאוג לכל צרכיו.

ישנם סוגים שונים של פנסיונים לארנבים ועל מנת לבחור את הפנסיון לארנבים המתאים ביותר יש לשים לב לכמה דברים חשובים, בהם יעסוק מאמר זה.

למה חשוב לשים לב כשבוחרים פנסיון לארנבים?

גודל ושטח הפנסיון: ארנב הוא בעל חיים שזקוק למרחב מחיה מספיק גדול על מנת לנוע בו בחופשיות. על הפנסיון להיות מרווח ולאפשר לארנב לקפוץ, לשחק, להימתח ולהתנהג בטבעיות. המינימום לארנב בוגר הוא 4 מטרים רבועיים אך תמיד כדאי יותר. זכרו שמראש ארנבים הם בעלי חיים טריטוריאליים ומאוד רגישים. סביר להניח שהקליטה לפנסיון לא תהיה קלה ועל כן, חשוב שהתנאים בהם ניתן לשלוט ייבחרו על ידיכם על הצד הטוב ביותר.

מחסה והגנה: פנסיון הולם לארנבים צריך לספק הגנה ממזג האוויר, מחום קיצוני או מקור קיצוני ובכלל מתנאי מזג אוויר שעלולים לפגוע בארנב שלכם, שנוטה להיות רגיש במיוחד לטמפרטורות קיצון. בקיץ – חשוב שהארנב לא יהיה חשוף מדי לאור השמש ובחורף – חשוב שהמרחב בו חי הארנב יהיה מבודד מהקור.

ניקיון וסדר: תנאי ניקיון הולמים הם הא'-ב' של פנסיון ראוי. בשל רגישותו הבריאותית של הארנב וגם בשל נטיותיו החייתיות, חשוב להקפיד על סביבת מחייה נקייה ומסודרת. פנסיון טוב ומנוסה יקפיד לסלק גללים ושאריות מזון ולשמור על סביבה הגיינית ונקייה שתורמת במניעת מחלות.

בידור והעשרה: גם בזמן שאתם לא נמצאים בבית, חשוב להעניק לארנב את הבידור וההעשרה להם הוא זקוק כדי לשמור על בריאותו ועל התנהגות נוחה ולא תוקפנית. בפנסיון ראוי יהיו אביזרים שונים ומשחקים שניתן לטפס עליהם, לזחול דרכם ולהישאר בתנועה. כל אלה מבטיחים ארנב שמח, מאותגר ולא משועמם – דבר שעלול להפוך את הארנב לתוקפני.

מזון בריא ומתאים: אם אתם מגדלים ארנב אתם בוודאי יודעים כמה חשוב להאכיל אותו במזון מתאים ולהקפיד על תזונה מאוזנת המבוססת על ירקות. לכל ארנב יש צרכים מעט שונים הקשורים למזון התלויים בסוג הארנב, באתגריו הבריאותיים וכו'. חשוב שבפנסיון שתבחרו יקפידו להאכיל את הארנב במזון בריא שמכיל את כל המינרלים והוויטמינים להם זקוק הארנב כדי לסיים את התקופה בפנסיון במצב בריאותי ראוי.

חברה: ארנבים הם בעלי חיים מתוקים וחברותיים שנהנים ממשחק עם אנשים אחרים או עם ארנבים אחרים. חשוב שבפנסיון לארנבים שתבחרו תהיה אפשרות למשחק עם הארנב, בין אם של מטפלים אחרים ובין אם ארנבים אחרים. במובן הזה, חשוב מאוד לשכן את הארנבים בזוגות על מנת לתת להם את האינטרקציה החברתית לה הם זקוקים. ארנב מבודד הוא ארנב עצוב, בייחוד אם בעליו לא נמצא איתו וארנב עם סביבה חברתית עשוי לעבור את התקופה רחוק מבעליו ומביתו בצורה טובה יותר.

איך כדאי לבחור פנסיון לארנבים?

ישנם לא מעט מקומות שטוענים כי הם יעניקו לארנב שלכם את התנאים הטובים ביותר עבורו. יש לבחור רק במקום עם המלצות ועם ניסיון מוכח בטיפול בארנבים. לדוגמה: פנסיון "הארנבונים של אליס" נחשב לפנסיון איכותי ומקצועי. חשוב לדעת לא רק לטפל בארנבים ברמה הכללית אלא גם לדעת לתת מענה לסוגיות ספציפיות, כמו למשל זיהוי בעיות רפואיות והחלטה מתי לדאוג לטיפול רפואי לארנב.

ארנבים כידוע סובלים משלל בעיות רפואיות (בעיקר במעיים) ויש חשיבות קריטית לטיפול בהם בחלון ההזדמנויות הצר להענקת טיפול רפואי מציל חיים במקרה של חסימת מעיים למשל.

בפנסיון "הארנבונים של אליס" ובפנסיונים מומלצים נוספים לארנבים כמו "הפנסיון של ברקת כץ", היתרון הוא בכך שהטיפול בארנבים הוא אישי, כאילו שכל ארנב שייך למטפלת עצמה. זה דבר חשוב כשרוצים לנסוע בראש שקט, ללא דאגות מיותרות.

על מה יקפיד פנסיון לארנבים הנוהג באופן מקצועי טרם קבלת הארנב?

פנסיון לארנבים שפועל באופן מקצועי יבקש לפגוש את הארנב טרם קבלתו ויאבחן אם ישנן בעיות רפואיות שיש לשים לב אליהן ולהעניק להן מענה דחוף. לצד זאת, הפנסיון לארנבים יבדוק אם לארנב יש מחלה שעלולה להדביק את שאר הארנבים במקום. ארנב יגיע לפנסיון ללא אישור וטרינר ובדיקה של הפנסיון לא יוכל לשהות בפנסיון מכיוון שהוא עלול לסכן את הארנבים האחרים.

או לסבול מנזק בריאותי בעצמו. הצהרת הבריאות צריכה לכלול באופן בסיסי: שלילה של בעיות שיניים, שלילה של קוקסידה או איקוניקולי ובריאות טובה באופן כללי. בנוסף, פנסיון מקצועי במיוחד יעניק לארנבים טיפול מונע נגד קרציות ופרעושים ויבדוק את מצבו הבריאותי והכללי של הארנב בכל יום.

במובן הזה, חשוב מאוד שהפנסיון בו תבחרו יבטיח כי ישנו וטרינר זמין 24/7 לטיפול בארנבים שבמקום. בנוסף, מאוד עוזר לדעת מראש שהפנסיון זמין אליכם וגם יוצר מיוזמתו קשר ומעדכן אתכם בכל יום במצבו של הארנב המתוק שלכם ובשביעות רצונו מביתו הזמני.

כמה יעלה לי התענוג?

כמובן שזה תלוי בפנסיון, אך המחירים נעים בטווח של 80-60 שקלים ליום. זה לא סכום זול, אם לראש שקט בזמן חופשה אין מחיר, וגם לבריאותו של הארנב שלכם.

לסיכום

נוסעים לכמה ימים וצריכים פנסיון לארנבים? חשוב שתבחרו את הפנסיון המקצועי ביותר שיעניק לארנב שלכם את כל מה שהוא זקוק לו כדי להישאר בריא ומאושר עד לאיחוד המרגש איתכם.

דילוג לתוכן