משחקים לארנבים – כל מה שישמח את הארנב שלך

משחקים לארנבים

משחקים הם חלק מההתפתחות שלנו כיצורים חברתיים הפועלים בשיתוף פעולה עם סביבתנו. הודות למשחקים אנחנו מכניסים הנאה לחיים שלנו, יכולים לפתח ביטחון באינטראקציה עם אחרים, לגלות את גבולות היכולות שלנו ולהתפתח מעבר למה שאנחנו יודעים על עצמנו.

גם ארנבים, כמו הרבה בעלי חיים אחרים, נהנים מההתפתחות הטמונה במשחק. אילו משחקים ארנבים אוהבים?

בדיוק כמו שלא כל בני האדם מפתחים את אותם התחביבים בחיים, בדיוק מאותה הסיבה גם לא כל הארנבים מפתחים חיבה לאותם משחקים. אם הארנבים חדשים בביתכם ואתם עדיין לא מכירים את ההעדפות שלהם, אין זמן טוב יותר מעכשיו כדי להתחיל להכיר.

אילו פעילויות מעצימות את תחושת המשחקיות אצל ארנבים?

כשאתם מחפשים משחקים שיכולים להתאים לארנבים שלכם, תוכלו להיעזר ברעיונות הבאים כדי לגלות מה יכול להתאים ומה יכול להתאים פחות לצרכים הייחודיים לכם. במשחקים, ארנבים אוהבים את הפעולות הבאות:

  • לחקור אזורים חדשים – כשהם מרגישים בטוחים בעצמם
  • לחקור פעילויות חדשות
  • לכרסם על מנת לחזק את השיניים
  • לחפש מחילות שתשמשנה להם מפלט ומסתור

צעצועים רלוונטיים

בעוד שארנבי חוץ נהנים מהגירויים הרבים שמספקת סביבת הטבע (זוחלים, מעופפים, צמחים וכיו"ב), ארנבי בית צריכים גירויים מסוגים אחרים. ארנבים הם חיות סקרניות ביותר, ובהיעדר גירויים בבית הם עלולים למצוא את עצמם או נכנסים לדכאון, או לחלופין – הופכים את הרהיטים בבית שלכם לגירוי מתמשך. כעבור זמן קצר הרהיטים שלכם כבר לא ייראו אותו הדבר.

אספקת צעצועים מתאימים לארנבים שלכם לא רק תצמצם את היקף הנזקים, אלא אף תביא שמחה רבה לתוך הבית. כי אין דבר שמחמם את הלב יותר מלראות את הארנבים שלכם משתובבים אלו עם עלו ושמחים מההנאה שבמשחק.

איך יודעים כשהארנב שמח?

אם הארנבים אצלכם לא מאתמול שלשום, סביר להניח שאתם כבר יודעים מתי הם שמחים ומתי הם עצובים. עם זאת, אם אתם עוד לא מכירים את ביטויי השמחה אצל הארנבים שלכם אז הנה כמה דוגמאות לשמחה:

  • ריצות הלוך חזור בבית
  • ריצה במעגלים
  • ריצות וקפיצות חוזרות ונשנות
  • קפיצה במקום

מי שראה את הארנב שלו שמח פעם בחיים יודע שמדובר בחוויה שהיא כמעט ממכרת. ארנבים שנהנים ממשחקים בלתי פוסקים הם לא רק ארנבים רגועים יותר, אלא גם ארנבים שמסבים יותר אושר ל"הורים" שלהם.

ארנב פעיל הוא גם ארנב רגוע יותר, רוב הזמן הוא ישכב על הרצפה בנחת ולא יהיה קפוץ או דרוך. עם זאת, לכל ארנב הביטויים הייחודיים שלו ושווה ללמוד ולהכיר את הארנב שלכם.

דילוג לתוכן