אימוץ מול קנייה של ארנבים

החלטתם להכניס ארנב לחייכם? אין החלטה טובה מזו! ארנב הוא בעל חיים נהדר שנקשר רגשית למגדליו וזקוק לחום ולאהבה. רגע לפני שאתם מחליטים אם לאמץ ארנב או לרכוש ארנב כדאי להתעכב על כלל ברזל אחד: בין אם רכשתם ארנב ובין אם אימצתם ארנב, חשוב שתהיו מחויבים לכך.

יש יותר מדי ארנבים שננטשו לאחר פרק זמן קצר כי המגדלים שלהם נתקלו בשלל בעיות וקשיים בגידולם. ארנב שננטש הוא ארנב עצוב מאוד שחייו נתונים בסכנה ממשית. אם אינכם בטוחים שתוכלו לגדל את הארנב ולהעניק לו מזון, מרחב מחייה ראוי, טיפול הולם, חום ואהבה, כדאי שתשקלו שוב את הרעיון ורק כשתהיו בטוחים שניתן להתחייב לגידול – אמצו או רכשו ארנב.

אוקי, חשבתי על זה ואני מוכן לגדל ארנב

מעולה. אם ברצונך לרכוש ארנב, מומלץ לקנות אותו אצל מגדל ראוי שמחזיק את הארנבים באופן הומני ואחראי. עדיף לא לרכוש ארנבים בחנות חיות כי לא ניתן לדעת מאין הם הגיעו ובאילו תנאי מחיה הם חיים. היתרון של רכישת ארנבים הוא שזה עשוי ליצור יותר מחויבות לארנב ולטיפול הולם בו. היתרון באימוץ ארנב הוא שארנבים רבים ננטשים וזקוקים לבית.

אם כך, אאמץ ארנב. מה עכשיו?

חשוב שלארנב יהיה מרחב מחיה גדול מספיק, נקי, מרופד ונעים. חשוב מאוד שלארנב יהיו מים זמינים ונקיים בכל עת, עדיף כאלה שנמצאים במתקן שתיה לארנבים ולא בקערה (המים יישפכו וירטיבו את מרחב המחייה כמו גם את רגליו של הארנב, דבר שעלול ליצור זיהומים).

חשוב שתדע שמרחב המחייה של הארנב משפיע מאוד על אושרו ובריאותו. חשוב שמרחב המחיה יהיה בריא, נוח, גדול דיו, וללא חפצים שמסכנים את הארנב.

ומה עם אוכל?

אוכל זו סוגיה חשובה להעמיק בה! הבסיס הוא כזה: ארנבים צריכים המון המון המון ירקות. עלים מכל הסוגים, עשב, חיטה, בלי הגבלה. כל שאר הדברים, כמו פירות, אוכל מעובד לארנבים ועוד הם בגדר חטיף ויש להגביל את הצריכה שלהם.

אם החלטת להאכיל את הארנב גם במזון מעובד המותאם לארנבים כדאי לוודא שהאוכל איכותי ובריא מספיק לארנב. תזונה לא טובה היא סיבה מרכזית להופעתן של בעיות בריאותיות אצל הארנב, בייחוד במערכת העיכול שאצל ארנבים נוטה להיות רגישה במיוחד.

לסיכום: מזל טוב. החלטת לגדל ארנב. איזה כיף! בין אם בחרת לאמץ ארנב או לרכוש ארנב, חשוב לגדל אותו עם המון חום ואהבה ודאגה מתמדת לצרכיו הפיזיים והרגשיים ובשום אופן לא לנטוש אותו.

דילוג לתוכן