כל מה שכדאי לדעת על גידול ארנב ננסי

ארנב ננסי הוא בעל חיים מתוק, מסקרן וחביב מאוד. הוא נחשב לארנב הקטן בעולם ובדרך כלל יש לו פרווה בשלל צבעים: שחור, לבן, אפור וחום. חשוב לדעת שארנב ננסי על שלל סוגיו הוא בעל חיים שניתן לאילוף ובאופן כללי הוא נחשב לחיית מחמד רגועה ונוחה לגידול בבית.

כל הדברים שנכתבו כאן הם סיבה טובה מאוד לאמץ ארנב ננסי, אך לפני שאתם עושים זאת, כדאי שתקראו את המדריך הידידותי שכאן בו כל הפרטים החשובים שכדאי לדעת על גידול ארנב ננסי.

מהם התנאים האידיאליים לגידול ארנב ננסי?

גם אם אין לכם גינה, ניתן בהחלט לגדל ארנב ננסי בבית. עם זאת, חשוב מאוד להקפיד שתהיה לו אפשרות לזוז ודי מרחב לתנועה. חשוב לדעת שארנב ננסי נחשב לזן עדין מאוד. לכן, כאשר מחזיקים אותו, חשוב לא לאחוז בו בחוזקה כדי לשמור על העצמות שלו.

על כן, כדאי לא לתת לילדים בני פחות מ-10 לשחק איתם ולהחזיק אותם ללא השגחת מבוגר. ארנב ננסי הוא בעל חיים שדורש עדינות, תנאי מחייה מרווחים ונקיים וסבלנות רבה. ארנב ננסי שאינו מקבל טיפול נכון ומתאים עשוי להיכנס ללחץ שישפיע על התנהגותו לרעה ועלול אף לגרום לו לפגיעה עצמית במקרים מסוימים.

איך צריך להיראות מרחב המחיה של ארנב ננסי?

כדי שארנב ננסי יחוש ביטחון ויסתובב בבטחה במרחב שלו, כדאי מאוד להתקין בכלוב או בגינה תיחום בטיחותי. על החלל בו גר ארנב ננסי או כמה ארנבים ננסיים להיות ריק מדברים מיותרים שהארנב יכול ללעוס מכיוון שאחת מתכונותיו המרכזיות של ארנב ננסי היא הנטייה ללעוס כל דבר שנקרה בדרכו.

והכוונה היא באמת לכל דבר. לארנב ננסי אין שום דרך להבחין בין מזון לכבל חשמלי, לבגדים שלכם, לרהיטים או לספרים וחפצים נוספים שלולים להזיק לבריאותו של הארנב לשמחת החיים שלכם. כדי לסייע לארנב שלכם לספק את הצורך הבלתי נשלט שלו ללעוס, כדאי מאוד לתת לו מדי פעם מינרלים ואבני קלציום שיחזקו את גופו ואת רוחו או צעצועי לעיסה מיוחדים שאינם מזיקים לארנב.

לסיכום

אם גם אתם התאהבתם בזן ארנב ננסי, אתם לא לבד. ארנב ננסי הוא בעל חיים מתוק ויפה שכיף לגדל. חשוב מאוד שתכירו את צרכיו של הארנב שלכם ותתאימו לו סביבת מחייה שתהלום את צרכיו ותוכל להבטיח לו חיים מאושרים ובריאים. אם תטפלו בארנב ננסי באופן מיטבי, תראו שהוא יהיה מאושר ובריא וישמח להעניק לכם אהבה.

דילוג לתוכן