כפר הארנבונים שבחוות נגר – מקום קסום לכל ארנב

כפר הארנבונים

חוות נגר היא מקום מקסים ומיוחד שהוקם בבית לחם הגלילית בשנת 2018 על ידי שירלי ואורן נגר. שירלי ואורן עסקו קודם כל אחד מהם בתחומים שונים – אורן החל את דרכו בענף הבוטניקה ולימים הפך ליזם נדל"ן ושירלי היתה אשת חינוך. הקמת החווה היתה למעשה שילוב בין העולמות של שניהם במטרה ליצור מקום מיוחד שיהווה בית חם לבעלי חיים, בדגש על ארנבונים מסוגים שונים.

אורן ושירלי מאמינים בחיים של זיקה והרמוניה בין הטבע לאדם ולכן בחרו למקם את החווה שלהם באחד מהאזורים הירוקים והיפים בישראל – בית לחם הגלילית שבעמק יזרעאל. כפר הארנבונים שהקימו הוא סמל לאותה זיקה בין האדם לטבע, המתבטאת בכבוד ובשמירה והגנה על רווחתם וזכויותיהם של בעלי החיים, וזאת לצד חינוך לחיים בני קיימא, שמירה על הטבע ועשייה חינוכית וטיפולית.

בכפר הארנבונים דיירי החווה קודמים לכל

עבור מקימי החווה, הדאגה הכנה לבעלי החיים היא בראש מעיניהם. חלק מבעלי החיים שהגיעו לחווה ננטשו או עברו חוויות קשות ובחווה הם עוברים שיקום והשגחה (בפיקוח) ומקבלים טיפול מסור ואוהב. בשל זאת, בחווה מדגישים כי המקום הוא אינו "פינת ליטוף" וכי המגע והקשר עם בעלי החיים נוצר רק מתוך רצון הדדי של שני הצדדים.

נעים להכיר: דיירי כפר הארנבונים

בכפר הארנבונים שבחוות נגר מתגוררים ארנבונים משלל גזעים וסוגים. חלקם חיים בחווה באופן קבוע וחלקם נמצאים בה בשיקום לאחר שננטשו או עברו התעללות והם מיועדים לאימוץ. לצד הטיפול המסור בארנבונים וגידולם, מעניקה חוות נגר בית בטוח ואוהב לשלל בעלי חיים נוספים כמו כבשים, עיזים, ציפורים – תרנגולים, תוכים ועוד, מכרסמים מסוגים שונים, זוחלים, צבים ועוד.

כל בעלי החיים מקבלים כאמור טיפול אוהב ומסור במאמץ משפחתי. בכפר הארנבונים שבחוות נגר ישנו צוות מטפלים ווטרינרים שמהווים מעטפת מלאה ואיכותית ומעניקים לבעלי החיים בחווה את כל מה שהם צריכים כדי להשתקם, להתפתח ולהיות מאושרים. בחווה ישנה הקפדה על תזונה נכונה ומותאמת לבעלי החיים, על מתחמי מגורים מרווחים, הקפדה על ניקיון והיגיינת בעלי החיים ושאיפה מתמדת לשיפור תנאי המחייה של בעלי החיים המתגוררים במקום.

ביקור בכפר הארנבונים שבחוות נגר: מה הוא כולל?

ביקור בכפר הארנבונים כולל סיור מודרך בחמישה מתחמים מטופחים ומקורים בהם חיים בשמחה ארנבונים משלל גזעים וסוגים, חלקם ארנבונים ששוקמו בחווה לאחר שניצלו מנטישה או התעללות. במהלך המפגש עמם תוכלו להכיר אותם ואת סיפורם. בשניים מהמתחמים תפגשו תוכים שאולי אף יישבו על הכתף שלכם. תוכלו גם לעבור המתחם האכלה בו תוכלו להאכיל תוכים וארנבונים.

בנוסף, תוכלו להכי את שאר החיות במקום – כבשים אפריקאיות, עיזים ננסיות, ציפורי שיר, תרנגולות חופש ועוד. במקום ישנן פינות ישיבה מוצלות ומתקני משחקים לילדים ולילדות. עלות כניסה לאדם (מגיל שנה): 60 שקלים.

דברים שחשוב לדעת טרם הביקור בחווה

  • החווה היא אינה פינת ליטוף.
  • המזון להאכלת החיות יסופק על ידי עובדי החווה בלבד.
  • במקום מזנון. אין להכניס אלכוהול ולהבעיר אש במתחם.
  • פתיחת החווה תלויה במזג האוויר. אם לא יתאפשר לפתוח אותה נודיעכם 24 שעות מראש.
דילוג לתוכן