חנויות לארנבים – כך תבחרו חנות לכל צרכי הארנב שלכם

חנויות לארנבים

אפשר לומר ללא כל עוררין כי העידן המודרני של היום מונה בתוכו היצע רחב ומגוון של חנויות לארנבים, כאשר ישנם מותגים איכותיים יותר, ואיכותיים פחות.

על כן, לא פעם יוצר הדבר בלבול בקרב הצרכנים השונים שתוהים מהי החברה שתצליח להזין את החבר הקטן שלהם בצורה ההולמת ביותר שכן, על מנת לוודא בחירה נכונה עולה הצורך להתייחס בראש ובראשונה אל פירמידת המזון של הארנבים.

למעשה, תזונה איכותית ומדויקת היא תנאי קיומי חשוב בקרב כלל בעלי החיים, אך לצערנו, המועדות הסובבת סביב תזונתם של הארנבים דלה במיוחד במדינת ישראל. לעיתים קרובות, תוכלו לפגוש במגוון נתונים שגויים המופיעים ברחבי הרשת, או לחילופין במסגרת שיחות בין עובדים בחלק מהחנויות השונות.

כמו כן, חשוב לזכור כי מערכת העיכול של הארנבים היא מערכת מורכבת, מה שאומר שתזונה לא מותאמת עשויה להוביל לתחלואה ולעיתים גם למקרים של מוות. משכך, החלטנו לעשות לכם מעט סדר במאמר הבא ולרכז לכם את כל ההמלצות והכלים הדרושים על מנת להפוך את תזונת הארנב שלכם למדויקת.

אספסת לארנבים

המרכיבים החשובים בתזונתו של הארנב שלכם

כפי שציינו קודם לכן, על מנת לוודא בחירת חנות מתאימה לארנב שלכם, עליכם להכיר מקרוב את פירמידת המזון של הארנבים, ישנם מספר דברים חיוניים שחייבים להיות חלק בתזונתם:

חציר – חציר לארנבים הוא למעשה אחד הרכיבים החיוניים ביותר לתזונתו של הארנב שכן, זקוקים הארנבים השונים לאספקה קבועה וזמינה של חציר, כאשר הוא חיוני למערכת העיכול ובריאות השיניים של הארנב.

כמו כן, חשוב לציין כי גורי הארנבים צריכים בסוג מסוים של חציר שנקרא "אספסת לארנבים", חציר ייעודי אשר מועשר בחלבון ותפקידו העיקרי הוא לסייע ולתמוך בגדילתם התקינה של הארנבים.

עם זאת, בהגעת הארנב לגיל 3 חודשים, יהיה עליכם לחשוף את הגור לסוגי החציר השונים בצורה הדרגתית, כאשר ההמלצה תהיה להשתמש בשיבולת שועל, תלתן או חציר טימוטי במעמד ההעברה. בהגעת הארנב לגיל 7 חודשים ואילך, יפסיק לצרוך את חציר האספסת שכן, כמות הסידן הגבוהה עשויה להוביל לפגיעה במערכת השתן בקרב ארנבים בוגרים.

בחלק מהמקרים, ימליץ הווטרינר להחזיר את האספסת לתזונת הארנב מגיל 5 ואילך, בעקבות הצורך הקבוע בכמות גבוהה של סידן. בנוסף, יש לציין פיזיולוגיית הארנבים בנויה באופן כזה שהם צורכים את המזון ומתפנים בעת ובעונה אחת.

אי לכך, ההמלצה תהיה למקם את החציר בארגז הצרכים. עם זאת, ישנם ארנבים שנוטים להסתרבל עם צריכת החציר שכן, במצבים שכאלה, וודאו כי אתם חושפים אותם אל מגוון סוגים שונים של חציר לארנבים, במטרה למצוא את הסוג המועדף.

ירקות – דבר נוסף וחשוב לא פחות יהיה ירקות עליים שכן, הארנבים זקוקים לכמות של כ-2 כוסות דחוסות של ירקות עליים בכל יום. על כן, בין האפשרויות השונות העומדות לרשותכם תוכלו לפגוש בעלי פטל, נענע, כוסברה, תרד, עלי מנגולד, פטרוזיליה וכיוצא בכך.

יחד עם זאת, מוטב להימנע ממתן כרוב או לחילופין חסה מסוג אייסברג שכן, מדובר על סוגי ירקות שאינם מיועדים לארנבים, ועשויים לפגוע במערכת העיכול שלהם. אם כן, בניגוד לדעה הציבורית הרווחת, מומלץ גם להימנע מהזנה קבועה של הארנב בגזר, כאשר מוטב להתייחס למוצר במסגרת קטגוריות החטיפים והפינוקים.

במידה והארנב שלכם מעולם לא נתקל בירקות חיים, נסו להגיש לו כמות קטנה של ירקות עליים, במטרה לנסות לעקוב אחריו צרכיו האישיים. מהצד השני, במידה וקורה מצב בו ירק מסוים הוביל את הארנב שלכם למצב של שלשול, ההמלצה תהיה להפסיק להזין את הארנב ירקות חיים, עד לחזרה לשגרה.

כופתיות – בעת בה אתם מעוניינים לרכוש אוכל לארנבים בגרסא היבשה, וודאו כי אתם בוחרים כופתיות לארנבים שלכם, ולא תערובות כאלו ואחרות. עם זאת, עליכם לזכור כי השוק מונה מגוון רחב של כופתיות לארנבים, כאשר כל סוג מכיל רכיבים שונים ולכן, חשוב לבדוק כי הכופתיות אכן מתאימות לארנב שלכם.

למעשה, מדובר על אחד ממרכיבי התזונה האידיאליים של הארנב, מרכיב שניתן בכמות קטנה, ומטרתו לוודא כי הארנב מקבל את כל הויטמינים והמינרלים הנחוצים. על כן, מתקן כופתיות לארנבים צעירים יכול להתבצע ללא כל הגבלה, בעוד כי בהגעת הארנב לגיל 4 חודשים, ההמלצה תהיה להגביל את מנת הכופתיות היומית למנה ששוקלת כ-2% ממשקלו של הארנב.

נשנושים טבעיים – אחת לתקופה, מומלץ לפנק את הארנב בפינוק ייחודי. למעשה, מדובר על חטיפים מפנקים שחיית המחמד שלכם תתרגש ותשמח לקבל, לעיתים רחוקות ובכמות מינורית במיוחד.

על כן, כאשר מדובר על נשנושים ופינוקים, ההמלצה המרכזית תהיה לבדוק לעומק את המרכיבים השונים לפני שבוחרים בחטיף הייעודי שכן, ישנם לא מעט חטיפים לארנבים אשר עתירים במרכיבים שעשויים להזיק לארנב שלכם.

הכירו את החנויות המומלצות בישראל לאוכל לארנבים:

לאחר שהבנתם לעומק את כל הצרכים שמרכיבים את פירמידת התזונה של הארנב שלכם, הגיע השלב להכיר את הבחירה האיכותית והמזינה ביותר, בהתאם למצב הנתון. על כן, במטרה לעשות זאת על הצד הטוב ביותר, בין אם אתם מחפשים כופתיות לארנב שלכם ובין אם אתם מחפשים אחר כלוב או בית לארנב שלכם, יהיה עליכם להכיר מקרוב חלק מהספקים המומלצים בישראל:

רפאלי משלוחים

"רפאלי משלוחים" התחילה את דרכה 12 שנים אחרונית, כאשר מקור החברה נוצר מהתשוקה העזה לעולם הארנבים, תשוקה המתלווה אל השליחות לסייע לכל אותם בעלי ארנבים שמחפשים אחר ציוד לארנבים ללא הפסקה, במטרה להפוך את תהליך הגידול של הארנבונים שלהם ללא פחות מאידיאלי.

על כן, בחברת רפאלי משלוחים תוכלו למצוא מגוון רחב של סוגי חציר שונים, אוכל לארנבים בשלל סוגים, חטיפים ונשנושים טבעיים ולמעשה, כל מה שתצטרכו על מנת להפוך את תהליך הגידול של הארנב שלכם למדויק במיוחד.

והדובדבן שבקצפת? רפאלי משלוחים תספק לכם תמיכה, ליווי וייעוץ לאורך כל הדרך, שירותים שכל מטרתם תהיה לוודא כי הבחירה שאתם מבצעים אכן תואמת לצרכים של הארנבון שלכם, ואם כל זה לא מספיק – אז תרשו לנו לציין שגם תוכלו להתפנק במשלוח עד לפתח הדלת.

רפאלי משלוחים

Rabbit Hole Rabbitry

"רביט הול ראביטרי" היא למעשה ארנבייה משפחתית מקצועית אשר עוסקת בגידול נכון ומדויק של ארנבונים שונים. למעשה, מדובר על אחת מהארנבייות המקצועיות הראשונות שמגדלות ארנבונים גזעיים במדינת ישראל, כך שאתם יכולים להיות רגועים בנוגע לעניין הניסיון וההתמקצעות בתחום.

נוסף על ההתמקצעות הנרחבת בתחום הגידול, מציעה הארנבייה מזון ארנבים איכותי לצד מגוון רחב של אביזרים לארנבים, וכן גם שורה של מוצרים ייחודיים בייצור עצמי, מוצרים שכל תפקידם הוא לוודא שאיכות החיים של הארנבון שלכם תקבל שדרוג משמעותי.

הארנבייה ממוקמת במושב אליקים, ומלבד לעובדה כי מדובר על בחירה מובילה עבור תזונת הארנבון, הרי שמדובר על בחירה לא פחות טובה עבור רכישה של אחד, בין אם מדובר על ארנבון חדש ובין אם מדובר על חבר לארנבון הקיים.

Rabbit Hole Rabbitry

באני שופ (Bunny Shop)

במידה ואתם מחפשים אחר ספק שיענה על כל הצרכים של חיית המחמד שלכם, בין אם מדובר על אוכל לארנבים ובין אם מדובר על תעסוקה ופינוקים, באני שופ היא הכתובת עבורכם.

למעשה, תחת מוטו חד וחלק של "הכל לארנבים", מציעה החנות מבחר רחב של סוגי אוכל לארנבים, המורכב בין היתר מחטיפים מגוונים, תוספי תזונה חיוניים, כופתיות, פרחים יבשים ואפילו משחקי תזונה שיוציאו את הארנב שלכם קצת מהשגרה.

זאת לצד מגוון צעצועים לארנבים, משחקי חשיבה, כרסום ועוד שורה רחבה של מוצרים לארנבים שתהפוך את החיים של הארנב שלכם לפשוט מאושרים יותר.

באני שופ

משק הרועה (גראסס)

"משק הרועה" הוא מותג מוביל לשיווק מגוון רחב של חבילות חציר איכותיות. זאת בעוד כי משק הרועה ממוקם במושב גן חיים באזור דרום השרון, ובמידה ואתם מחפשים אחר פתרון שיענה על צורך החציר של הארנבון שלכם – משק הרועה זה המקום האידיאלי עבורכם.

למעשה, החברה מתמחה בסוגי חציר איכותיים, וזהו כל עיסוקה, כך שתוכלו להיות בטוחים שאתם מעניקים לארנבון שלכם לא פחות מהטוב ביותר, וכפי שציינו קודם לכן – חציר לארנבים הוא לא דבר שכדאי להתפשר עליו.

משק הרועה

הארנב שלי (MyRabbit)

"הארנב שלי" הוקמה על ידי רועי, שבחר להקים חברה מתוך תחושת שליחות לסיוע עבור קהילת הארנבים במדינת ישראל. למעשה, מדובר על מותג שמרכז לתוכו את כל המוצרים שתצטרכו על מנת להפוך את הארנבון שלכם למאושר יותר, תוך מתן דגש על מידע מדויק ומועיל שיסייע לכם בבחירת המוצרים האידיאליים.

יחד עם זאת, בתור מותג שהוקם מתוך התשוקה לסייע ולפתח את קהילת הארנבים הישראלית, תוכלו לפגוש בקשת מחירים נוחה במיוחד, לצד שירות אישי שיאפשר לכם לכל את המעטפת המלאה, תחת קורת גג אחת.

בנוסף, מודיע מקים המותג באופן חגיגי באתר "אם מצאתם מחיר יותר טוב באתר אחר, בבקשה תודיעו לי ואשווה את המחיר, ואם אתם מחפשים מוצר שלא מופיע אצלנו, אנא שלחו לי הודעה." כך שתוכלו להיות בטוחים שיש לכם למי לפנות בשעת הצורך.

הארנב שלי MyRabbit

האם אפשר להחליף בין סוגי המזון השונים?

דבר נוסף וחשוב לא פחות ששווה להתייחס אליו יהיה עניין הגיוון והמעבר בין סוגי המזון השונים שכן, על תהליך השינוי להתבצע באופן הדרגתי. במילים אחרות – במידה ואתם שוקלים להחליף לארנב שלכם את התזונה לתזונה איכותית או מגוונת יותר, חשוב שתעשו את זה צעד אחר צעד שכן, מעבר חד מדי עשוי להוביל לפגיעה ישירה במערכת העיכול של הארנב שלכם.

למעשה, ההמלצה תהיה להוסיף כמות מינורית של המזון החדש לצד המזון הישן בצורה הדרגתית, כך שמידי יום תוכלו להעלות במקצת את מינון המזון החדש ובמקביל, להפחית מהמזון הישן.

חשוב לציין כי תהליך מעבר אידיאלי עשוי לקחת בין שבוע לשבועיים, כאשר יהיה עליכם לוודא כי אתם מבקרים את היציאות של הארנב שלכם, על מנת להבטיח שאין תוצאות חריגות מתהליך המעבר.

לסיכום

בשביל לבחור את המזון האיכותי והטרי ביותר למען הארנבון שלכם, עדיף לבחור בחנות ייעודית לארנבים, מכרסמים וחיות אקזוטיות מאשר בחנות חיות רגילה. במאמר הזה סיפקנו לכם את הפרטים על חלק מהחנויות בנישת הארנבים וישנן עוד חנויות מומלצות וספקים פרטיים שיספקו עבורכם לא רק את המוצרים, אלא גם את המידע באיך לגדל ארנבון בצורה הנכונה והבריאה ביותר.

ולמשפט סיום, כשמדובר באוכל – עדיף להתייעץ עם ווטרינר לפני או לשאול בקבוצות מיועדות למגדלי ארנבים בפייסבוק כמו i ♥ rabbit (לאוהבי ארנבים), כי לא כל מה שהארנב שלכם אוהב לאכול יהיה בהחלט בריא לו.

דילוג לתוכן