בית נתנאל לארנבים – יחד מצילים חיים ולא רק ארנבים

בית נתנאל – יחד מצילים חיים

בית נתנאל – יחד מצילים חיים, הוא מקום מיוחד שהוקם בשנים האחרונות ומשמש בית חם ואוהב לבעלי חיים ובעיקר לארנבים שננטשו. בעלי החיים שמגיעים למקום מגיעים בדרך כלל במצב פיזי ונפשי קשה. לעתים אחרי זמן רב בו הוזנחו, הורעבו ובמקרים מסוימים אף עברו התעללות. בעלי החיים נקלטים במקום ועוברים שיקום פיזי ונפשי. בבית נתנאל הם מקבלים את כל מה שהם צריכים כדי להתגבר על הנזק שנגרם להם: הם מקבלים טיפול וטרינרי, מאכילים אותם במזון בריא ואיכותי, יש להם מרחב לנוע ולשחק ובעיקר, יש להם הזדמנות להגיע לידיים טובות ואוהבות, שכן בית נתנאל מזמין אנשים להגיע ולאמץ ארנבים שמגיעים למקום.

התמחות במכרסמים, ובמיוחד בארנבים

כיום, נחשב בית נתנאל למקום שמתמחה בעיקר במכרסמים: אוגרים, צ'ינצ'ילות, חולדות, אוגרים, עכברים ובעיקר, בעלי החיים החביבים בתבל – ארנבים. לכולם יש מקום בבית נתנאל והטיפול החם והיחס האוהב שהם מקבלים שם מאפשרים להם להתפתח ולהפוך לבעלי חיים מאושרים. לצד זאת, ישנן במקום גם חיות משק שניצלו מתעשיות שונות שמנצלות בעלי חיים: עיזים, חמורים, תרנגולות, חזירים, עגלים, ברווזים, תוכים ועוד. החיות הגיעו למקום לאחר שניצלו ממעבדות שהשתמשו בהם לניסויים, מפעלים וקומות לגידול בעלי חיים לתעשיית המזון, פינות חי, בתים פרטיים וגם חיות שנמצאו בשטח, ללא בית.

מעל 500 בעלי חיים שניצלו מהזנחה, התעללות ומוות

כיום, מונה המקום במושבו החדש בבית לחם הגלילית מעל 500 בעלי חיים שניצלו ומטופלים על ידי המפעילים של המקום. טליה נתנאל, ממקימות בית נתנאל, סיפרה בעבר כי בעלי החיים מגיעים למקום מוזנחים, חולים או פצועים וחלקם אף על סף מוות ממש. לאחר ששוקמו עושים במקום מאמץ למצוא לבעלי החיים בית חדש ואוהב. אלה שלא נמצא להן בית יהפכו לדיירות קבע. בתחילה, היא מספרת, המקום פעל על בסיס מתנדבים ומקימי המקום שילמו על ההוצאות מכספם.

כמובן שיותר ויותר חיות הגיעו למקום והמקימים הבינו שעליהם לדאוג למשאבים כלכליים על מנת להצליח להחזיק את הפעילות הענפה שנוצרה שם. כיום, מתוך כ-500 בעלי חיים שנמצאים במקום, כ-200 הם ארנבונים, חיה מקסימה ומתוקה שלא פעם ננטשת ומאבדת את חייה בשל טיפול לקוי או הזנחה. טליה סיפרה כי עם השנים, הפך בית נתנאל לעמותה היחידה בארץ שמעניקה עזרה ראשונה לארנבים ומתמחה בכך.

לסיכום: מעוניינים לאמץ ארנב מבית נתנאל?

ארנבים, כידוע, הם בעלי חיים מתוקים, עדינים, חברותיים ומקסימים שמאוד אוהבים לשחק ולאהוב ונקשרים מאוד לבעליהם. המפגש הראשוני עם הארנב עשוי להיות מעט מרוחק מכיוון שהארנב שומר על עצמו ונוטה להיות מעט חשדן. אך ברגע שיצרתם איתו מספיק אמון, הארנב יהפוך ככל הנראה לחבר הכי טוב שלכם. מעוניינים בארנב למסירה? פנו לבית נתנאל – יחד מצילים חיים בפייסבוק – https://www.facebook.com/beitnathanel/ ותוכלו להגיע למקום, להתרשם מכל הדברים הטובים שקורים בו, להכיר את הארנבים המתוקים שנמצאים שם, ולבחור את החבר הכי טוב החדש שלכם.

חשוב להדגיש כשחושבים על הרעיון של אימוץ ארנב: חשוב שתבדקו קודם עם עצמכם שאתם באמת רציניים ושתלכו על זה רק אם אתם בטוחים שלארנב יהיה אצלכם בית בטוח לכל ימי חייו.

דילוג לתוכן